Váš e-mail:*
Vaše jméno:*
Předmět zprávy:*
Vaše zpráva:*
* Povinná pole

NAPIŠTE NÁM Jsme on-line
VOŠ, OA, SOŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Ekonom
UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU
Škola on-line

Fotogalerie

Tisk
Mapa webu
A
A
A

Konzultační středisko Litoměřice

Zobrazeno: x |

 Důležité informace:

Konzultační středisko školy EKONOM v zimním semestru 2023/2024 nabízí ke studiu 2 témata:        

Každodenní život v barokních Čechách a na Moravě

  •         Výukový garant: prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc.

Když se díváme na dějiny určité doby, vždy jakoby podvědomě začínáme u vladařů – králů, císařů či v moderní době prezidentů. Ale české dějiny neměly jen Karla IV., Jana Žižku či Valdštejna. Žily tam generace jakoby „zapomenutých“ prostých lidí, mužů a žen. Ti přece museli mít také své dějiny, své životní příběhy. Pokud archivy nabídnou dostatek dokumentů, můžeme je studovat se stejným zájmem a úspěchem jako korunované hlavy. A tak tento kurz sleduje každodennost těchto lidí, kteří žili před staletími na českém venkově, a nabízí témata, jež osvětlují život našich předků v celé šíři. Sem patří také kriminalita, sex, životní běh prosté ženy, ale pro severní Moravu také čarodějnické procesy či osobnost s nimi těsně spjatá – H. F. Boblig. Tato témata prozrazují, že venkovský život nebyl jen o práci, robotě, ale bylo tam mnoho zajímavých příběhů někdejších živých lidí, jejichž osudy mohou přinést jiný pohled na naši minulost. A toto poznání představuje hlavní smysl celého cyklu přednášek.

Gian Lorenzo Bernini - genius evropského baroka

  •         Výukový garant: doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D.

Přednášky odborným pohledem sledují život a dílo neapolského rodáka Giana Lorenza Berniniho - jednoho z nejvýznamnějších umělců evropského baroka.

První přednáška proběhne: 

Přihlašování studentů je možné do 22.10.2023.

 

  • Cena každého kurzu je 400,- Kč, administrativní poplatek činí 120,- Kč. V případě přihlášení na oba kurzy se platí pouze jeden administrativní poplatek. Nově lze platit poplatek i bankovním převodem. Toto je ale třeba domluvit předem.
  • K přihlášení do každého kurzu je potřeba podpis na seznamu studentů. Ten je pro Vás opět připraven ve škole EKONOM v čase našeho prvního setkání na konci září – tento termín bude včas zveřejněn. Individuálně lze domluvit i náhradní termín.
  • Pouze zcela noví studenti vyplňují přihlášku do kurzu ZDE (Velikost: neznámá). Lze ji zaslat oskenovanou emailem na m.hudcova@skolaekonom.cz nebo vyplnit osobně u nás ve škole.
  • Kurzy zahrnují 6 přednášek, které lze absolvovat prezenčně ve škole EKONOM nebo z pohodlí domova. Každá z nich je zakončena shrnujícím testem. Po splnění závěrečného testu má úspěšný absolvent nárok na Osvědčení o absolvování kurzu. Po 6 splněných kurzech se zúčastní promoce v aule České zemědělské univerzity v Praze.

 

Termíny přednášek:

TERMÍNY PŘEDNÁŠEK:

Každodenní život v barokních Čechách a na Moravě

(14:30 - 16:00)

 

TERMÍNY PŘEDNÁŠEK:

Gian Lorenzo Bernini - genius evropského baroka

(16:00 - 17:30)

1. přednáška:   

1. přednáška:   

2. přednáška:  

2. přednáška:  

3. přednáška:  

3. přednáška:  

4. přednáška:  

4. přednáška:  

5. přednáška:  

5. přednáška:  

6. přednáška:  

6. přednáška:  

UZAVŘENÍ KURZU: 

UZAVŘENÍ KURZU:  


 

Virtuální Univerzita třetího věku

Virtuální Univerzita třetího věku představuje novou moderní alternativu ke klasické prezenční přednáškové výuce U3V. Je založena na využití nových komunikačních technologií a internetu, má prvky distančního vzdělávání a e-learningu a je didakticky přizpůsobeny charakteristickým specifikům cílové skupiny - seniorům se zájmem o vzdělávání na vysokoškolské úrovni.

 

Virtuální U3V (VU3V) je určena především pro vzdělávání seniorů v regionech, kteří se z různých důvodů nemohou zúčastňovat přednášek U3V prezenční formou v sídlech vysokých škol a univerzit (vzdálenost, zdravotní a časové důvody, finanční náročnost na dopravu apod.).

 

Dostupnost kdekoliv a kdykoliv je největší výhodou virtuálních kurzů. Vlastní forma výuky přirozeným způsobem rozvíjí počítačovou a především pak informační gramotnost seniorů. Přesto však počáteční znalost práce s počítačem není podmínkou účasti. Studium vzdělávací skupiny organizuje vyškolený lektor. Výuku je možné realizovat kdekoliv, kde je dostupný internet – knihovny, školy, informační střediska, kluby a domovy seniorů a další.

 

VU3V realizujeme ve spolupráci s PEF ČZU Praha (www.e-senior.cz) od roku 2011, kdy proběhly první kurzy. Studium probíhá v zimním a letním semestru, v každém 6 přednášek.

 


Předešlé kurzy

LS 2022/2023 Buddhistické umění Indie, Klenoty barokního sochařství v českých zemích; ZS 2022/2023 Arménie blízká i vzdálená, Barokní architektura v Čechách; LS 2021/2022 Architekti italského baroka, Hudební nástroje; ZS 2021/2022 Obklopeni textilem, Umění rané renesance v Itálii; LS 2019/2020 Leonardo da Vinci (1452-1519): renesanční uomo universale, Život a dílo Michelangela Buonarroti; ZS 2019/2020 Křesťanská ikonografie a hagiografie; LS 2018/2019 Klenoty barokního sochařství v českých zemích; Pěstování a využití jedlých a léčivých hub; ZS 18/19 České dějiny a jejich souvislosti II; Včelařský rok; LS 17/18 Gian Lorenzo Bernini – genius evropského baroka; Lesnictví; ZS 17/18 Cestování, co jste možná něvěděli ZS 16/17 Evropské kulturní hodnoty, LS 15/16 - Genealogie - hledáme své předky; ZS 15/16 - Barokní architektura v Čechách; LS14/15 - Život a dílo Michelangela Buonarroti; ZS 14/15 - Historie a současnost české myslivosti; LS 13/14 - Umění rané renesance v Itálii; ZS 13/14 - Lidské zdraví; LS 12/13 - Kouzelná geometrie; ZS 12/13 - Čínská medicína v naší zahrádce; Vývoj informačních technologií – LS 11/12; Etika jako východisko z krize společnosti – ZS 11/12; Astronomie – LS 10/11 

Tyto webové stránky využívají cookies pro zajištění správné funkcionality webu, pro analýzu pohybu uživatelů na webu a pro reklamní účely.